Супровід перевірок

Державної інспекції з питань праці 

 

Нещодавно актуалізувалося питання перевірок з додержання підприємствами норм законодавства про працю. Це пов'язано із запровадженням штрафів за порушення вимог кодексу законів про працю та підвищенням вдвічі розміру мінімальної заробітної плати.

Разом із мінімальною зарплатою збільшився і розмір штрафів. Штрафи накладаються за не оформлення працівників, оформлення працівників на неповний робочий день, коли фактично вони працюють повний,  «сірі зарплати», а також за порушення інших норм законодавства про працю. За певні порушення, штраф тепер складає 96 тисяч гривень за кожного співробітника. Крім того, величезний штраф у розмірі 320 тисяч гривень доведеться заплатити за не допуск інспекторів до перевірки працевлаштування працівників та виплати заробітної плати без сплати  податків та платежів.

Коло підприємств, які перевірятимуть за новими правилами, значно розширилось з початку 2017 року. Справа в тому, що Верховною радою не було подовжено мораторій, який забороняв перевіряти малий та середній бізнес з річним обсягом доходу менше 20 мільйонів гривень.

На сьогодні опубліковано перелік підприємств, на яких у цьому році буде проведено планові перевірки. Деякі підприємці мають надію, що перевірки їх не торкнуться, адже Держпраці просто фізично не зможуть перевірити всіх. Але не варто на це сподіватися. Кого перевірятимуть позапланово, передбачити не вдасться, тому слід підготуватись до візиту перевіряючих заздалегідь.

Важливо знати, що перевіряючі можуть з'явитись для проведення позапланової перевірки у будь-який час та без жодних попереджень.

ЮК «НІЛОС» рекомендує розробити на підприємстві положення про порядок супроводу інспекторів з питань праці, в якому розписати чіткий алгоритм дій  у разі візиту перевіряючих, призначити відповідальних осіб.

Крім того, ЮК «НІЛОС» пропонує Вам юридичний захист безпосередньо при проведенні планової чи позапланової перевірки Держпраці.

Чому це необхідно?

  • для врегулювання спірних питань при проведенні перевірки;
  • з метою контролю за дотриманням норм законодавства щодо порядку проведення перевірок, накладання штрафів;
  • для уникнення випадків шахрайства з боку осіб, які видають себе за інспекторів Держпраці.

Будемо раді бачити Вас серед наших Клієнтів!