Топ змін в веденні касових операцій у національній валюті

З 05.01.2018р. набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 29.12.2017 року № 148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» (далі – Постанова № 148).

Постановою №148 не вносяться кардинальні зміни в порівнянні з Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 15.12.2004 р. № 637.

Звертаємо Вашу увагу на  наступні нововведення:

  1. Обмеження за розрахунками готівкою

Застосовується до всіх операцій, які проходять через касу підприємства, а не тільки до операцій по розрахункам від реалізації/придбання товарів або послуг/робіт.

  1. Момент оприбуткування готівки

Постанова № 148 визначає момент оприбуткування готівки – в день одержання готівки у повній сумі.

Оприбуткуванням готівки в касах підприємств/відокремлених підрозділів, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги/застосуванням РРО та КОРО (у разі застосування КОРО без застосування РРО), є здійснення обліку готівки в повній 6 сумі її фактичних надходжень.

  1. Підтвердженням здавання виручки до банку

Квитанція/чек банкомата чи програмно-технічного комплексу самообслуговування або чек платіжного термінала в разі проведення інкасації коштів у режимі реального часу з використанням платіжних терміналів також є документами, що свідчать про здавання виручки до банку.

  1. Розширено коло осіб, які можуть виконувати функції касира

Функції касира може виконувати не лише співробітник підприємства. Керівник підприємства може прийняти рішення щодо виконання функцій касира працівником іншого підприємства, залученого на підставі укладеної угоди про надання послуг з надання персоналу, у якій обов’язково зазначається вимога про повну матеріальну відповідальність такого працівника.

  1. Змінено порядок розрахунку ліміту каси

Виключено вимогу щодо визначення ліміту каси на підставі показників надходження/видачі готівки за три будь-які місяці поспіль з останніх дванадцяти, що передують строку встановлення (перегляду) ліміту каси.

   6. Затверджено нові типові форми касових документів

Як нас знайти?

Address:

Україна, м. Київ, 04080
Московський проспект 6,
БЦ “Петрівка-центр”
9-й поверх, оф. 902

Business hours:

Пн. – Пт.
9:00 – 18:00

Phone number:

Тел.: +38 (067) 332 80 20